Park Wodny Strzyżów

Facebook

Zawartość podstrony

Menu

Grota solna

Zabłockie Inhalatorium Solankowe ? leczy i odmładza

Inhalatorium Solankowe to połączenie groty solnej, pomieszczenia do relaksacji oraz tepidarium ? miejsca do odpoczynku. Inhalatorium Solankowe posiada niezwykłe walory lecznicze. Ze względu na wysoki poziom mineralizacji, solanka jest nieoceniona w kosmetologii, medycynie naturalnej i hydroterapii. Wykorzystywana jest w profilaktyce i leczeniu:

  • nieżytu górnych dróg oddechowych
  • nawracającego zapalenia oskrzeli, zatok
  • chorobowych stanów tarczycy, głównie niedoczynności
  • rozedmy płuc
  • nerwicy wegetatywnej
  • stresu
  • ogólnego wyczerpania

Grota solna w Strzyżowie Nie tylko powoduje wzrost odporności, zapobiega chorobom, ale i opóźnia procesy starzenie się skóry, regeneruje ją, wygładza i ujędrnia. Ponadto ułatwia odchudzanie i pomaga w pozbyciu się cellulitu.

Zamiast nad morze, do inhalatorium

Notuje się, że Polska jest jednym z krajów, w których występują niedobory jodu, szczególnie w jej południowej  i wschodniej części. Zabłockie Inhalatorium Solankowe coraz bardziej przyczynia się do zmiany tych statystyk.  Nie każdy ma możliwość częstych wyjazdów nad morze, dlatego oferujemy znacznie prostsze i łatwo dostępne rozwiązanie ? wizytę w grocie solnej.  Okazuje się także, że jest ono korzystniejsze, w 1 litrze wody morskiej znajduje się 5-6 mg jodu, w litrze solanki ponad 100 mg. Ponadto solanka występuje w nieskażonej postaci, gdyż nie zagrażają jej zanieczyszczenia cywilizacyjne, obecne nad morzem. Solanka zawiera także w wysokim stężeniu inne równie wartościowe biopierwiastki: wapnia, magnezu, bromu, boru, krzemu, selenu.

Pozytywny wpływ jodu na organizm człowieka

Jod jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Determinuje w znacznym stopniu pracę tarczycy, która wytwarza hormony, odpowiadające za  wzrost, dojrzewanie oraz pracę układu nerwowego, mięśniowego i krążenia.  Niedobór jodu może prowadzić do wielu poważnych schorzeń. Narażonych na niedobór jodu jest ponad 2 miliardy ludzi na świecie, w tym ok. 300 milionów dzieci. Organizm zdrowego człowieka powinien zawierać 30-50 mg jodu.

Przyjemny relaks

Pomieszczenie jest bardzo klimatyczne i pozwala na przyjemne odprężenie. Wypełniają go kolorowe kamienie solne, ściany pokrywają kryształki soli, a z sufitu zwisają białe sople. Wygodne leżaki i relaksacyjna muzyka gwarantują przyjemny wypoczynek.

 

 


 

Stopka podstrony