Park Wodny Strzyżów

Facebook

Zawartość podstrony

II STRZYŻOWSKI MARATON PŁYWACKI

W 2013 roku 88km 775m to nowy rekord II – go Maratonu Pływackiego zorganizowanego przez Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w ramach obchodów Dni Św. Michała – patrona miasta Strzyżowa.

Wszyscy chętni, którzy chcieli aktywnie spędzić wolny czas, mogli w niedzielę 29 września od godziny 10.00 rozpocząć na 3 torach w krytej pływalni OTYLIA wspólne pływanie. Maraton rozpoczął Pan Marek Śliwiński – Burmistrz Strzyżowa. To była świetna zabawa, promująca zdrowy styl życia i aktywny wypoczynek poprzez pływanie.  Warto zaznaczyć, iż w maratonie wzięło udział 74 osoby z takich miejscowości jak: Strzyżów, Godowa, Dobrzechów, Zaborów,  Babica, Wyżne, Lubenia, Połomia, Lutcza, Gwoźnica Górna, Dębica, Krosno, Jasło, Miejsce Piastowe, Rzeszów oraz Olimpów - Gmina Iwierzyce. Najmłodszymi uczestnikami byli: Kamil Rokita 5-cio latek, który płynął ze swoim tatą, oraz 5 – cio osobowa grupa 6-cio latków. Najstarszym zaś uczestnikiem był ponad 60 letni Pan Józef Źrebiec z Jasła, który przepłynął  dystans 550 metrów. Najdłuższy dystans wśród kobiet i mężczyzn przepłynęli  zawodnicy sekcji pływackiej CSTiR Marta Szopa i Martyna Tomoń po (7km) i Mateusz Kozikowski (6 km). Mieszkańcy Gminy Strzyżów w liczbie 44 osób wspólnie przepłynęli  ponad 50 km.

Maraton trwał do godziny 17.00 w tym czasie zwycięzcami okazali się wszyscy, którzy swoją obecnością w sposób aktywny uświetnili Obchody Dni Strzyżowa, za co składam serdeczne podziękowania i zapraszam na kolejny maraton  za rok.

Galeria ze zdjęciami TUTAJ

                                                                                                     Tekst i zdjęcia: Wioletta Drozd

Stopka podstrony